Anunț depunere cerere de finanțare pentru „Realizare noi capacități de producere a energiei electrice produse din surse regenerabile pentru autoconsum”

Dragi cetățeni ai Comunei Belinț, vești bune pentru comunitatea noastră!

Astăzi a fost depusă cererea de finanțare pentru investiția REALIZARE NOI CAPACITĂȚI DE PRODUCERE A ENERGIEI ELECTRICE PRODUSE DIN SURSE REGENERABILE PENTRU AUTOCONSUM – COMUNA BELINȚ, JUDEȚUL TIMIȘ .

Criteriul a fost primul venit primul servit până la epuizarea fondurilor alocate programului!
Până la această oră 80% din fonduri epuizate având in vedere deschiderea programului din această dimineață !

Costurile pentru investiție sunt :
Valoare totală proiect: 829.991,64 lei cu TVA
Valoare eligibilă: 744.981,41 lei cu TVA
Valoare neeligibilă: 85.010,23 lei cu TVA

În cadrul proiectului se va realiza un parc fotovoltaic locația fiind în satul Babșa pe un teren intravilan in suprafață de 0,30 ha cu 208 panouri fotovoltaice, cu o putere unitară de 550W.

În urma implementării proiectului, în ceea ce privește instituțiile publice și iluminatul public stradal estimăm că vom acoperi 100% din consumul de kw.

Ultima actualizare: 10:31 | 22.02.2024